Solární sprcha SUNNY - nejnovější modely + Dárek ZDARMA

05.05.2014 20:00

SNADNÁ MONTÁŽ BEZ NUTNÝCH STAVEBNÍCH ÚPRAV. 

Zahradní solární sprcha Sunny De Luxe má pochromovanou nastavitelnou sprchovací hlavici a pochromovaný směšovač vody. Navíc toto nadstandardní provedení dostanete za stejné peníze jako stála původní sprcha Standard. Ekupectví bylo první kdo do ČR dovezl i provedení Premium. Nač ale popisovat něco co si můžete prohlédnout i online.

Proč byste měli kupovat již několik let starý model Standard nabízený v ostatních obchodech a hobby marketech. V zahraničí se již několik let na rozdíl od ČR prodávají novější modely. Ekupectví jako první v ČR přineslo na náš trh v zahraničí již osvědčený model De Luxe i model Premium.

 

Více o tom jak sprcha funguje najdete v předchozích článcích nebo přímo na Ekupectví, kde si ji můžete i rovnou zakoupit.

Zpět

Solární sprcha Sunny ve spojení s ponorným čerpadlem.

 Na Vaše četné dotazy zda lze tuto zahradní sprchu napojit pouze na zahradní nebo ponorné čerpadlo, je odpoveď, že to technicky samozřejmě lze. Vždy je však potřeba zvážit průtok a sací výšku čerpadla. Část zákazníků již si sprchu pro tento účel objednala a jsou celkem spokojeni. Samozřejmě někteří napsali, že sprcha má menší tlak než při napojení na vodovod a puštění kohoutku naplno. Ale píšete, že sprcha se dá s běžným čerpadlem používat.

Napojení na zahradní čerpadlo s dostatečným výkonem jsme si odzkoušeli a není zde problém. Tlak vody je dokonce vyšší a museli jsme odpouštět ještě jiným ventilem. Jinak nám občas spadla rychlospojka. Když jsme koupili kvalitnější rychlospojky na hadici, bylo po problému. Naše čerpadlo se ale používalo k zalévání zahrady coulovou hadicí, takž lze říci, že je značně předimenzované.

Ale co běžné ponorné čerpadlo.

Tento systém jsme odzkoušeli také a natočili kratičké video.

 

Tady máte štítek čerpadla, vidíte že žádné extra. Cca za 700 Kč.

Doporučujeme pro využití čerpadla pro solární sprchy Sunny použít uzavíraví rychlospojku. Zabrání vytečení zábníku při vypnutí čerpadla.

Sprchy i rychlospojku můžete zakoupit na Ekupectví.

Zahradní solární sprchy Sunny využívají sluneční paprsky k ekologické výrobě teplé vody. Vše bez použití elektrické energie.

Rezervoár ve spodní části sprchy je připojen k rozvodu vody. Zhruba po 2 hodinách vystavení sprchy slunečnímu záření dosahuje teplota vody v rezervoáru přes 60°C - při vstupní vodě o teplotě 15°C.

Ovládáním baterie dochází ke směšování se studenou vodou z přívodu a tím si můžete nastavit příjemnou teplotu pro sprchování. Při zvolení teploty sprchy cca 30°C může celý systém poskytnout zhruba 7-8 dvouminutových sprch. Samozřejmě za předpokladu několika málo minut mezi jednotlivým sprchováním.

Tímto způsobem můžete se solární sprchou SUNNY absolvovat velký počet sprch během celého dne.

zastreseni bazenu eBook 

Proč má být u bazénu sprcha

 

© www.zastresenibazenu.info

Autor: Ing. Jan Šesták - nezávislý odborník na zastřešení bazénů

TOPlist
DOPORUČUJEME: Parfemy.cz | Hodinky.cz | Krasa.cz | Prozdravi.cz | Sperky.cz | Nakupnicentrum.cz